15 maj 2020

OPONEO Rallycross Challenge w Motowizji

fot. nadesłane
W niedzielę 17 maja odbędzie się OPONEO Rallycross Challenge – wirtualne zawody rozgrywane na platformie Assetto Corsa. Patronem medialnym oraz nadawcą telewizyjnych została Motowizja – będąca również głównym patronem medialnym OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross. Wydarzenie to promuje Mistrzostwa Polski Digital Motorsport, organizowane przez Polski Związek Motorowy i Ragnar Simulator.
REKLAMA
W ramach OPONEO Rallycross Challenge uczestnicy będą rywalizować za kierownicą Volkswagena Polo RX – tego samego auta, którym od 2018 roku startuje w OPONEO Rallycross Marcin Gagacki, reprezentujący barwy Motowizji.

Zawody są otwarte dla każdego posiadacza platformy Assetto Corsa w wersji na PC. Prekwalifikacje rozpoczną się 8 maja o godzinie 18:00. Od tego momentu uczestnicy będą mieli czas do 15 maja do godziny 22:00 na wykręcenie jak najlepszego okrążenia. 24 najszybszych zawodników weźmie udział w finale online.

Finał OPONEO Rallycross Challenge rozegra się 17 maja o godz. 13:00. Będzie transmitowany na żywo na antenie Motowizji, a także stronach Polskiego Związku Motorowego i promotora MPDM Ragnar Simulator na Facebooku.

Simracing rośnie w siłę. Organizacja OPONEO Rallycross Challenge to kolejny krok, mający na celu rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. Będzie to świetna okazja dla czołowych polskich simracerów, aby sprawdzić się w rallycrossie, który w ostatnich latach stał się jedną z najmocniejszych gałęzi sportu motorowego w Polsce. W tym roku simracing zajmuje bardzo ważną pozycję w ramówce Motowizji – pokazujemy topowe zagraniczne zawody jak eNASCAR Pro Invitational Series, BP Supercars All Stars Eseries oraz Esports WRCR, a także zostaliśmy pionierami, kiedy w naszej ramówce pojawiły się relacje z wyścigów Republic of Simracers na platformie iRacing. – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji

17 maja będzie na antenie Motowizji prawdziwym świętem motorsportu – zarówno tego wirtualnego, jak i realnego. Oprócz transmisji z OPONEO Rallycross Challenge, zapraszamy także na pierwszy wyścig po dwumiesięcznej przerwie NASCAR Cup Series na torze Darlington Raceway.

OPONEO Rallycross Challenge – niedziela, 17 maja, godzina 13:00
NASCAR Cup Series: Darlington I – niedziela, 17 maja, godzina 21:30
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koninie

kiedy
2021-10-03 16:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 19:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany