16 listopad 2023

Złodziej dwa razy okradł ten sam sklep mięsny

zdjęcie: Złodziej dwa razy okradł ten sam sklep mięsny / pixabay/893319
Do 10 lat więzienia grozi 45-latkowi, który w ciągu dwóch lat miał dwa razy włamać się do tego samego sklepu mięsnego w Gostyniu (woj. wielkopolskie). Złodziej ukradł z niego łącznie ponad 40 tys. zł - podała w czwartek policja.
REKLAMA

Oficer prasowa policji w Gostyniu podkom. Monika Curyk poinformowała, że 2 października funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze sklepów mięsnych. "Po przyjeździe grupy śledczej na miejsce okazało się, że sprawca wyważył drzwi do zaplecza i wszedł do wnętrza lokalu, tam sforsował sejf, z którego ukradł pieniądze w kwocie ponad 23 tys. zł" - opisała.

Jak dodała policjantka, w 2021 r. funkcjonariusze starali się ustalić sprawcę włamania do tego samego sklepu - z obiektu skradziono wówczas blisko 18 tys. zł. "Niestety z uwagi na niewykrycie sprawcy sprawa została umorzona" - przyznała Curyk.

"Kryminalni od początku wiedzieli, że za włamanie może być odpowiedzialny ten sam przestępca. Krok po kroku analizowali zebrany materiał dowodowy zarówno ten bieżący jak i ten sprzed dwóch lat. Wnikliwa praca operacyjna i determinacja policjantów doprowadziła do finału tej sprawy" - podkreśliła.

W środę gostyńscy kryminalni zatrzymali w tej sprawie 45-letniego mieszkańca Poznania. Według policyjnych danych mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzież z włamaniem; teraz zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dokonania dwóch tego typu przestępstw, za co grozi mu do 10 lat więzienia.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Konin
-2.5°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 15:36
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koninie

kiedy
2023-12-06 19:00
miejsce
Aula PWSZ, Konin, Ks. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-07 17:30
miejsce
Dom Kultury Oskard, Konin, Aleje 1...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-07 20:00
miejsce
Dom Kultury Oskard, Konin, Aleje 1...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-10 19:15
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany