16 listopad 2023

Traktorzysta miał ponad 3 promile alkoholu - staranował skrzynkę gazową

zdjęcie: Traktorzysta miał ponad 3 promile alkoholu - staranował skrzynkę gazową / pixabay/332994
Do 3 lat więzienia grozi 37-latkowi, który w wielkopolskim Kościanie uszkodził traktorem ogrodzenie posesji, a także skrzynkę elektryczną i gazową. Kierujący uciekł z miejsca kolizji. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie - podała w czwartek policja.
REKLAMA

Oficer prasowy kościańskiej policji asp. Jarosław Lemański przekazał, że w środę, przed godz. 20, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji na ul. Wichrowej w Kościanie. "Ze zgłoszenia wynikało, że doszło również do rozszczelnienia instalacji gazowej. W związku z tym na miejsce zadysponowano także straż pożarną, pogotowie gazowe i energetyczne" - zaznaczył.

"Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący traktorem marki Case uszkodził ogrodzenie jednej z posesji, a także skrzynkę elektryczną i gazową, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci natychmiast udali się w poszukiwania za sprawcą, a pozostałe służby zajęły się zabezpieczeniem ulatniającego się gazu. Na szczęście zagrożenie udało się szybko opanować" - wskazał Lemański.

Ostatecznie traktorzysta zgłosił się do funkcjonariuszy patrolujących okolicę. 37-letni mieszkaniec Kościana był pijany, miał 3,09 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do trzech lat więzienia.(PAP)

autor: Szymon Kiepel

szk/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Konin
-2.5°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 15:36
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koninie

kiedy
2023-12-06 19:00
miejsce
Aula PWSZ, Konin, Ks. Jerzego...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-07 17:30
miejsce
Dom Kultury Oskard, Konin, Aleje 1...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-07 20:00
miejsce
Dom Kultury Oskard, Konin, Aleje 1...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-10 19:15
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany