Sprawca, który oszukał PFRON na blisko 2 miliony złotych trafił za kratki.

W czwartek funkcjonariusze Wydziału do Walski z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koninie zatrzymali mężczyznę z powiatu konińskiego podejrzanego o dokonanie wyłudzenia blisko 2 milionów złotych od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie. Mężczyzna nie przyznał się do prokuratorskich zarzutów. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.
REKLAMA

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przewiduje dofinansowanie dla firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy ponoszą mniejsze koszty wynikające z utrzymania pracowników. Zyskują również osoby niepełnosprawne, które chętniej są zatrudniane.

Pewien mieszkaniec powiatu konińskiego wykorzystując taką możliwość, podpisał umowy z czterdziestoma osobami niepełnosprawnymi, które nigdy u niego w firmie się nie pojawiały. Właściciel płacił im od 200 do 300 złotych miesięcznie za tzw. „gotowość do pracy”. Ich umowy natomiast wykorzystywał do powzięcia dofinasowania z Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W ten sposób w przeciągu sześciu lat wyłudził blisko 2 miliony złotych.

Dzięki skrupulatnie prowadzonemu postępowaniu przez asp. szt. Pawła Gostyńskiego z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Koninie, udało się zebrać odpowiednie materiały dowodowe, by Sąd zastosował wobec właściciela firmy tymczasowy areszt mimo, że ten nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyźnie za oszustwo grozi do 10 lat więzienia.

 

Sebastian Wiśniewski

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
wielkopolskie
88839
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Koninie

kiedy
2021-10-03 16:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-10-03 19:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 16:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Koniński Dom Kultury, Konin, Plac...
wstęp biletowany